Skip to main content

FAQ

TED Üniversitesi ‘Mühendislik Programına’ ortak öğrenci kabul etmektedir. Birinci yıl eğitimlerini ortak programda tamamlayan bu öğrencilerin tercihlerini ikinci yıldan itibaren İnşaat Mühendisliği Bölümünden yana yapabilmektedir.

TED Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü tercih seçeneklerim arasında göremiyorum. Neden??

Evet. Birinci yıl sonunda yapılan bu seçimde ortalamaya veya üniversite giriş puanına bağlı kısıtlamalar getirilmemektedir.

TED Üniversitesi Mühendislik Fakültesine kabul edilen tüm öğrenciler tercih ederlerse İnşaat Mühendisliği Bölümünü seçebilirlerm

Tüm Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin eğitimlerinin ikinci ve üçüncü yılının yaz dönemlerinde en az yirmi iş günü staj yapması zorunludur. TED Üniversitesi Kariyer Merkezi aracılığı ile bölümlerin belirlediği şartları taşıyan saygın kuruluşlarda öğrencilerimiz için staj olanağı sağlanmaktadır.

TED Üniversitesinin öğrencilerine sunduğu staj olanakları nelerdir?

TED Üniversitesi’nin çok sayıda Avrupa üniversitesi ile imzalamış olduğu ERASMUS değişim ortaklığı anlaşması mevcuttur. Bu kapsamda İnşaat Mühendisliği öğrencileri lisans eğitimleri boyunca tercih ettikleri herhangi bir dönem (yaz dönemleri dahil olmak üzere) ERASMUS değişim programlarından faydalanabilmektedir.

ERASMUS’tan ne zaman ve nasıl yararlanabilirim?