Ana içeriğe atla

Kariyer Olanakları

1.Yıl 

Öğrencilere lisans eğitimlerinin 1. yılında TED Üniversitesi Kariyer Merkezi tanıtılır. Öğrencilere Kariyer Merkezi aracılığı ile özgeçmiş, ön yazı hazırlama üzerine eğitim verilir ayrıca Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği-İnşaat Mühendisleri Odası, Türkiye Deprem Mühendisleri Derneği, Türkiye Köprü ve İnşaat Cemiyeti ve Türkiye Müteahhitler Birliği gibi meslek örgütleri tanıtılır. Meslek örgütlerinin tanıtımı etkinlikleri çerçevesinde öğrencilere düzenli olarak organize edilen mesleki toplantılar, konferans ve çalıştaylar hakkında bilgi verilir ve meslek örgütlerine üyelikler vasıtası ile öğrencilerin edineceği kazanımlar açıklanır.

2. ve 3. Yıllar 

Öğrencilerimizle inşaat sektörünün önde gelen temsilcilerinin bir araya geldiği iki ana etkinlik düzenlenir. Bu etkinliklerin amacı öğrencilerimize potansiyel iş/yaz stajı olanaklarını tanıtmak ve öğrencilerin sektörle mezuniyetten çok önce bağlantı kurmasını sağlamaktır.

4. Yıl 

Kariyer programının son yılında esas olarak mezuniyet sonrasında öğrencilerimizin iş bulmalarını sağlayacak becerilerin aktarılmasına odaklanılır. Bu bağlamda:

 

  • Linkedln- Öğrencilerimize LinkedIn üyeliği elde etme, sayfa hazırlama ve etkili bağlantı ağları oluşturma konularında bilgi verilir. Öğrencilerimizin LinkedIn TEDU mezun sayfasına katılmalarının sağlanması ile mezuniyet sonrası TED Üniversitesi ve mezunlar arasındaki bilgi akışının sürekliliği sağlanır.
  • Mülakat –TED Üniversitesi Öğretim Üyeleri ve önde gelen inşaat sektörü temsilcilerince iş mülakatları esnasında dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda öğrencilerimize bilgi verilir.
  • Özgeçmiş Hazırlama – TED Üniversitesi Kariyer Merkezi tarafından öğrencilerimize lisans eğitimleri esnasında edindikleri deneyimlere ve amaçlanan firma profillerine göre özgeçmişlerine son hallerinin verilmesi konularında ek destek verilir
  • CE410 – 4. Yılın 2. Dönemi alınan tasarım dersi çerçevesinde öğrencilerin bir inşaat mühendisliği tasarım projesinin tüm safhalarını TED Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri ve inşaat sektörü temsilcilerinden oluşan danışman ekibin gözetiminde tamamlaması sağlanır. CE410 dersi ile öğrencilerin lisans eğitimlerinin ilk yıllarında edindikleri beceri, bilgi ve tecrübelerini bütünlüklü bir projeye aktarmalarının tecrübe edilmesi amaçlanmaktadır. Bu ders çerçevesinde danışman ekip ve öğrencilerin düzenli olarak toplanması suretiyle projenin gelişimi takip edilir, öğrencilerin tartışmalar üzerinden eğitilmesi amaçlanır. CE410 dersini alan öğrencilere, çalışmalarını tasarım ofisi ortamında gerçekleştirebilmeleri için, kampüs içerisinde ayrı bir ofis tahsis edilmiştir.

Doğru TEDÜ Mezunu/Öğrencisini Bulma

TED Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri yüksek motivasyona sahip, lisans eğitimleri boyunca inşaat sektöründe tecrübe edinmeyi amaçlayan bireylerdir. Öğrencilerimize bu amaçlarını gerçekleştirmeleri konusunda yardımcı olmak ana hedeflerimiz arasındadır. Şirketinizde stajyer veya mühendis olarak çalıştırmak isteyebileceğiniz kurumunuz profiline uygun TEDÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrenci ve mezunlarının belirlenmesinde bölümümüz ile irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

"Sektörle Buluşma" Toplantısına Katılım

Her yılın mart ayında TED Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nün ev sahipliği yaptığı Sektörle Buluşma toplantısına katılmak ve kurumunuzu TED Üniversitesi camiasına tanıtmak için bölümümüzle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır. Bu toplantı sektörün önde gelen temsilcilerini yeni nesil mühendislerle samimi bir ortamda buluşturmayı amaçlar.